Jak wygląda rynek pracy w zawodzie?

Nie ma dużej konkurencji, przewagę można zyskać dzięki posługiwaniu się językami obcymi, od tego też zazwyczaj uzależnione jest wynagrodzenie.

Jak wygląda przeciętny dzień w pracy?

Praca polega na przyjmowaniu zgłoszeń telefonicznych lub mailowych od klientów posiadających produkt firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Zazwyczaj jest to aplikacja mobilna, bądź sprzęt informatyczny typu komputer, kasa, drukarka itp.

Największe zalety pracy w zawodzie

Przyjazna atmosfera, Karnety wstępu (np. Multisport), Możliwości rozwoju, Wysokie zarobki, Imprezy okolicznościowe, integracje pracownicze, Praca z ludźmi

Największe wady pracy w zawodzie

Dużo stresu, Praca w weekendy, Nieuprzejmi klienci

Jakiej wysokości zarobki można osiągnąć w zawodzie?

Zarobki znajdują się w granicach 2500-4500 netto na miesiąc.

Podziel się jakimś ciekawym doświadczeniem z pracy

Dzięki pracy na tym stanowisku mogłam nauczyć się podstaw programowania oraz doświadczyć pierwszych rozmów z klientem biznesowym oraz sprawdzić się w roli szkoleniowca. W przypadku języków obcych jest to również szansa na poszerzenie słownictwa, a także stały kontakt z językiem obcym dzięki współpracy z kolegami z zagranicy. Jest to przyjazne środowisko pracy dla osób młodych, pracujemy z rówieśnikami, z którymi możemy spotykać się na wyjściach prywatnych, jak i firmowych przyjęciach. Ponadto dosyć łatwo jest dopasować grafik do studiów i wykonywać wiele zadań dzięki czemu praca nie będzie nudna.

Cechy charakteru idealnego kandydata:

Komunikatywność, Chęć pomagania innym, Dociekliwość, Logiczne wnioskowanie, Myślenie przyczynowo-skutkowe, Rzetelność

Jakie są preferowane ukończone kierunki studiów/ kursy do pracy w tym zawodzie?

Studia informatyczne bądź językowe- zazwyczaj jednak firmy nie wymagają kierunkowego doświadczenia.

Jakie dodatkowe umiejętności mogą okazać się cenne i pomocne do pracy w zawodzie?

Umiejętność zarządzania czasem/ pracy pod presją czasu, Umiejętność pracy w zespole, Umiejętności analityczne, Umiejętności komunikacyjne

Twoja droga do dzisiaj – przepis na sukces i porady dla osób, które wybierają się na studia lub już studiują i wkraczają na rynek pracy.

Nie należy z góry zakładać, że bez wykształcenia informatycznego nie dostaniemy takiej pracy, zazwyczaj praca okazuje się ciekawsza od opisu tego stanowiska i daje możliwość rozwoju zarówno po linii specjalizacji informatycznej, jak i awansu i zarządzania ludźmi – project managementu.

Czy masz jakąś radę dla osób chcących pracować w tym zawodzie?

Jest to praca, dzięki której możemy łatwo awansować na stanowiska kierownicze i managerskie, co umożliwi potem rozwój w firmach związanych nie tylko ze środowiskiem IT.