Jak wygląda rynek pracy w zawodzie?

Jest trudno jeśli chodzi o rozpoczęcie pracy ze względu na długi czas szkolenia/przygotowywania do efektywnej/samodzielnej pracy. Specjaliści są poszukiwani przez cały czas i nie mają problemu ze znalezieniem czy zmianą pracy.

Jak wygląda przeciętny dzień w pracy?

Kawa – włączenie komputera – sprawdzenie poczty – omówienie pracy z Leaderem/Członkami zespołu – później już praca nad danym projektem.

Największe zalety pracy w zawodzie

Elastyczne godziny pracy, Brak stresu w pracy, Przyjazna atmosfera, Możliwości rozwoju, Ciekawa praca pełna wyzwań

Największe wady pracy w zawodzie

Nadgodziny, Długa droga do osiągnięcia dobrej pozycji zawodowej

Jakiej wysokości zarobki można osiągnąć w zawodzie?

Na początku można zarabiać około 2 000 zł, średnie zarobki – ciężko powiedzieć, ok. 4-7 tys. zł.

Cechy charakteru idealnego kandydata:

Dokładność i precyzja, Logiczne wnioskowanie, Lojalność, Myślenie przyczynowo-skutkowe, Pracowitość, Rzetelność, Uważne słuchanie

Jakie są preferowane ukończone kierunki studiów/ kursy do pracy w tym zawodzie?

Mechanika i Budowa Maszyn oraz pokrewne. Najważniejsze kursy i podstawowa znajomość systemów modelowania 3D (Catia/NX/itd.)

Jakie dodatkowe umiejętności mogą okazać się cenne i pomocne do pracy w zawodzie?
Umiejętność zarządzania czasem/ pracy pod presją czasu, Umiejętność pracy w zespole, Umiejętności analityczne

Twoja droga do dzisiaj – przepis na sukces i porady dla osób, które wybierają się na studia lub już studiują i wkraczają na rynek pracy.

Podczas studiów jak najszybciej zorientować się na rynku jakie są wymagania pracodawców z wymarzonej branży i jak najwięcej czasu poświęcić na naukę/szlifowanie wymaganych umiejętności. Szukać staży/praktyk/kontaktu już podczas studiów.

Czy masz jakąś radę dla osób chcących pracować w tym zawodzie?

Rozpocząć pracę nie jest łatwo, szczególnie osobom bez doświadczenia. Warto znać podstawy systemów CAD z branży i mieć podstawową wiedzę z zakresu działalności firmy. To bardzo pomoże na początku kariery, a później to już tylko ciężka praca. Odradzam rozpoczynanie pracy w tej branży “żeby spróbować”. Szkoda poświęconego czasu przez takie osoby jak i pracodawców.