Jak wygląda rynek pracy w zawodzie?

Rynek pracy jest zawsze otwarty na nowych kandydatów. W tym zawodzie liczą się chęci, motywacja, oraz dążenie do wyznaczonych celów, dlatego jeśli ktoś posiada te cechy na pewno ułatwi mu to znalezienie pracy.

Dzień z życia w pracy?

Na pewno nie jest to rutyna. Zmiana otoczenia, podróże, poznawanie nowych osób to codzienność w tej branży. Chociaż, ważną rolę odgrywają tu rozmowy telefoniczne z klientami, to i tak nie ma mowy o monotonii.

Największe zalety pracy w zawodzie?

Elastyczne godziny pracy, samodzielność, możliwość rozwoju, praca z ludźmi, podróżowanie

Cechy charakteru idealnego kandydata?

Komunikatywność, operatywność, przedsiębiorczość, cierpliwość, pewność siebie, dążenie do celu, śmiałość, skuteczne działanie, skuteczne przekonywania, spokój i opanowanie, wnikliwa obserwacja.

Największe wady pracy w zawodzie?

Wysoka odpowiedzialność, umowy zlecenie/o dzieło

Jakie kompetencje, kierunki studiów, lub kursy powinien ukończyć kandydat do pracy w tym stanowisku? Jakie doświadczenie powinien zdobyć w czasie studiów?

W tej pracy najważniejsza jest wszechstronność. Osobiście najwięcej nauczyłam się w praktyce z ludźmi. Moim zdaniem kierunki takie jakie jak ekonomia i zarządzanie, na pewno znacząco pomogą w tym zawodzie, jak i późniejszym poszerzaniu horyzontów.

Jakiej wysokości zarobki można osiągnąć w zawodzie? Jaka jest średnia?

Głównie od nas samych zależy ile zarobimy. Zmotywowane osoby osiągają minimum 10tys złotych miesięcznie. Jeśli chodzi o średnią, to myślę, że wynosi ona około 2800 zł

Pani droga do dzisiaj = przepis na sukces i porady dla osób, które jeszcze studiują, lub wybierają się na studia.

W moim życiu, było wiele wzlotów i upadków. Kiedyś byłam krawcową, lecz ta praca była dla mnie zbyt monotonna i nie dawała mi satysfakcji. W pewnym momencie postawiłam wszystko na jedną kartę i zmieniłam zawód, który dał mi motywację do dalszego działania i spełniania swoich ambicji. Zawód ten wymaga ode mnie wiele poświęceń, lecz po każdej udanej transakcji, zawsze czuję przypływ pozytywnej energii, a gdy w parze idą dobre zarobki, to mobilizacja do działania jest jeszcze
większa. Owszem, jest to trochę ryzykowne stanowisko, lecz zawsze powtarzam „Do odważnych świat należy!”

Jakie studia/kursy Pan/Pani skończył(a)? Jakie inne zawody można wykonywać po tych kursach?

Ukończyłam szkołę krawiecką, po której mogłam szyć w zakładach, bądź projektować. Następnie ukończyłam kurs ‘efektywnej sprzedaży’ który bardzo mi pomógł w moim obecnym zawodzie.