Jak wygląda rynek pracy w zawodzie?

Jeżeli jesteś ambitny, komunikatywny, znasz trochę angielskiego to nie jest trudno o pracę.

Jak wygląda przeciętny dzień w pracy?

Ściągam kurtkę, przebieram buty, odpalam komputer i ekspres do kawy.
Czytam maile, odpisuję od razu lub grubsze sprawy zostawiam na później.
Zerkam w kalendarz i patrzę czy przed którymś spotkaniem powinno być coś jeszcze gotowe. Chodzę na spotkania, ustalamy podział zadań, rozmawiamy dyskutujemy, planujemy.
Siedząc przy komputerze pracuję najwięcej w excelu. Robię tabelki z różnymi funkcjami, piszę makra, robię tabele przestawne. Wysyłam do innych i czekam na komentarz, poprawiam co trzeba i tak, aż będzie gotowe to co ustaliśmy na spotkaniu.
Później to wdrażam w życie.

Największe zalety pracy w zawodzie

Przyjazna atmosfera, Prestiż firmy/stanowiska, Możliwości rozwoju, Umowa o pracę, Dodatki finansowe, Podróżowanie (wyjazdy służbowe)

Największe wady pracy w zawodzie

Wysoka konkurencja, Wysokie ryzyko zwolnienia

Jakiej wysokości zarobki można osiągnąć w zawodzie?

Początkowe zarobi: 3500-5000 brutto Średnia pensja: 6000-8000 brutto

Podziel się jakimś ciekawym doświadczeniem z pracy

Ciekawym doświadczeniem jest podróżowanie. Nigdy bym nie powiedziała, że zwiedzę taki kraj jakim jest Luksemburg. Firma dała mi możliwość poznania tego kraju.

Cechy charakteru idealnego kandydata:

Dążenie do celu, Logiczne wnioskowanie, Myślenie przyczynowo-skutkowe, Otwartość, Pewność siebie, Rzetelność, Szybkie podejmowanie decyzji

Jakie są preferowane ukończone kierunki studiów/ kursy do pracy w tym zawodzie?

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Mechanika i Budowa Maszyn
Kursy: językowe certyfikaty, certyfikaty Lean, certyfikaty ISO

Jakie dodatkowe umiejętności mogą okazać się cenne i pomocne do pracy w zawodzie?

Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, Umiejętności komunikacyjne, Umiejętności techniczne, Umiejętność dostosowywania się do danych warunków

Twoja droga do dzisiaj – przepis na sukces i porady dla osób, które wybierają się na studia lub już studiują i wkraczają na rynek pracy.

Opis studiów czy karta kursów bardzo niewiele mówią na temat przyszłego zawodu. Najlepiej mieć znajomego/ rodzinę z branży, żeby się jak najwięcej dowiedzieć o obecnych wymaganiach i rynku pracy.

Czy masz jakąś radę dla osób chcących pracować w tym zawodzie?

Podczas studiów zajmujcie się czymś innym oprócz studiowania, tak żeby CV które trafi na biurko przyszłego pracodawcy czymś się wyróżniało. Czy to koła zainteresowań, kursy, certyfikaty, samorząd, organizacje non- profit. Ważne również żeby podczas studiów chodzić na staże i praktyki. Nie po to, żeby mieć 3 lata doświadczenia zanim jeszcze podejmiecie pełnoetatową pracę, a po to, żeby zobaczyć jaki mniej więcej obszar by was interesował, jaki dział: jakość, logistyka, produkcja, inżynieria, konstrukcja, projekty itd