Loading...
Wrocławski Maraton Wolontariatu 2017-11-25T15:58:56+00:00

Project Description

WMW

Dostrzegamy w otaczającym nas świecie różne niesprawiedliwości, widzimy problemy z którymi zmagają się nasze rodziny czy sąsiedzi, chcemy coś zmienić ale nie wiemy dokładnie co, nie wiemy jak albo nie wiemy z kim.

Dlatego cyklicznie, każdej jesieni organizujemy Wrocławski Maraton Wolontariatu. Tworzymy przestrzeń do wymiany swoich poglądów, do rozmów, a przede wszystkim do pracy nad lepszym jutrem!

W ciągu 24 godzin pracy przeplatanej nauką i integracją, wspólnie tworzymy realne rozwiązania na otaczające nas problemy. W programie między innymi znajdują się warsztaty dotyczące problemów Wrocławia, szkolenie z realizowania przedsięwzięć i tworzenia projektów społecznych, plastyczny kącik oraz wiele, wiele innych.

Jeden dzień, by rozpocząć bądź kontynuować wspaniałą przygodę. Nie oczekujemy od Ciebie wiedzy na temat działalności, nie oczekujemy pomysłów na zmianę świata, nie oczekujemy nawet wiary, że to wydarzenie cokolwiek zmieni. Wystarczy odrobina ciekawości i motywacji, żeby poświęcić nam ten dzień. Resztę załatwimy sami 😉

Zarejestruj się!

Dlaczego warto wziąć udział?

Naucz się Design Thinking

Naucz się Design Thinking

W czasie Wrocławskiego Maratonu Wolontariatu pracujemy wykorzystując między innymi metodę Design Thinking opracowaną na Uniwersytecie Stanford, służącą do kreatywnego i całościowego podejścia do rozwiązywanego problemu

Poznaj aktywnych Wrocławia

Poznaj aktywnych Wrocławia

Na maratonie zbierają się ludzie, którzy, tak jak Ty, chcą zmieniać świat na lepsze. Dołącz do nas i poznaj niesamowitych ludzi z różnych organizacji, którzy robią dużo dobrego dla innych i mają świetne pomysły na zmianę świata.

Zrób coś dobrego

Zrób coś dobrego

Celem WMW jest tworzenie rozwiązań problemów społecznych gotowych do wprowadzania w życie. Niektóre z nich wdrażamy od razu, inne parkujemy szukając zasobów. Twój jeden dzień pracy przekuwa się na poprawę jakości życia wielu osób.

Spędź aktywnie czas

Spędź aktywnie czas

Maraton Wolontariatu to nie tylko praca. W czasie WMW prowadzimy różnego rodzaju warsztaty, gramy w gry planszowe, oglądamy filmy. Do wyboru masz mnóstwo aktywności, które pozwolą Ci zregenerować siły i

To nic nie kosztuje!

To nic nie kosztuje!

Udział w Maratonie Wolontariatu jest bezpłatny. Nie musisz też się do niego przygotowywać, posiadać jakiejkolwiek wiedzy, lub doświadczenia. Wystarczy chęć zmiany świata na lepsze i dostrzeganie problemów, które warto byłoby rozwiązać!

Zapraszamy do współorganizowania projektu!

Z Twoją pomocą wydarzenie to zyska na sile i rozgłosie. Razem możemy więcej 🙂 Zobacz, gdzie możesz pomóc lub nas wesprzeć albo zgłoś się do nas, abyśmy wspólnie mogli to ustalić.

Lokalizacja

Lokalizacja

Poszukujemy sali na całe 24 h, gdzie zarówno będzie można pracować w grupach jak i oddzielić miejsce do spania.

Materiały biurowe

Materiały biurowe

Na Maratonie pracujemy analogowo, żeby uniknąć wszelkich rozpraszaczy. Rejestracja wszystkich świetnych pomysłów wymaga sporej ilości materiałów.

Promocja

Promocja

Chętnie opowiemy o Maratonie w radiu, gazecie czy telewizji, aby więcej osób o tym usłyszało. Możesz udostępnić Nasz fanpage na swojej stronie? Będzie nam bardzo miło 🙂

Jedzenie

Jedzenie

Ciężko jest zmieniać świat będąc głodnym. Dlatego dla uczestników, chcemy zapewnić pełne wyżywienie w trakcie Maratonu. Zapraszamy do współpracy.

Niekonwencjonalne pomysły

Niekonwencjonalne pomysły

Najlepiej w dużych ilościach 🙂 Widzisz coś, co może działać lepiej, sprawniej albo coś, o czym w ogóle nie pomyśleliśmy? Koniecznie nam o tym powiedz!

Widzimy się już 3 grudnia 2016 roku! Sprawdź nasz rozkład jazdy: