Istnieje wiele form wsparcia zajmujących się problemem bezdomności i wszystkimi problemami, które się z nim wiążą. Niektóre zajmują się rozwiązaniami doraźnymi, inne próbują znaleźć wyjście, które wyciągnie osoby dotknięte tym problemem raz, na zawsze.

Niestety, niemal każdy z nas ma możliwość zobaczyć, że wiele osób nadal pozostaje bez dachu nad głową. Z tego powodu, zainspirowani badaniami przeprowadzonymi w Brukseli postanowiliśmy spróbować z nowym, kompleksowym podejściem do tego problemu.

Nasz projekt ma na celu opracowanie portalu crowdfundingowego, za pomocą którego będą pozyskiwane finanse na realizację zaprojektowanego z udziałem specjalistów nowego startu dla bezdomnych. Po wnikliwej analizie podejdziemy strategicznie do wszystkich problemów, które powstrzymują osoby bezdomne przed powrotem do normalnego życia.

Osoby zainteresowane wsparciem takiej przemiany, będą mogły na własne oczy oglądać postępy w realizacji planu, mając pewność, że dofinansowanie projektu nie poszło na marne.

Poniżej przedstawiamy model funkcjonowania tego pomysłu, zachęcamy do zapoznania się z nim.

Do funkcjonowania projektu potrzebujemy współpracy ze strony mediów, specjalistów (lekarze, szkolenia zawodowe), noclegowni, jadłodajni i innych instytucji zajmujących się doraźnie problemem bezdomności.
Podstawowymi działaniami w projekcie jest poszerzanie kręgu beneficjentów (zarówno osób objętych programem jak i darczyńców), projektowanie rozwiązań przy współpracy ze specjalistami, ich wdrażanie, monitorowanie i publikowanie postępów.
Kluczowymi zasobami w projekcie jest wsparcie wolontariuszy i finanse pozyskiwane od darczyńców.
Podstawowym kosztem w projekcie jest realizacja programu (np. koszty leczenia, wynajmu mieszkania, szkoleń zawodowych itp). Pozostałe koszty, to przede wszystkim obsługa portalu dedykowanego do programu.
BMC- I Can be Your Homie
Budowanie dobrych relacji z beneficjentami to przede wszystkim bezpośredni kontakt dzięki pomocy wolontariuszy. Absolwenci zostaną włączeni do społeczności, która będzie wspierać kolejnych uczestników programu.
Aby dotrzeć do osób, którym możemy pomóc, będziemy odwiedzać placówki, z których korzystają. Darczyńcy zostaną poinformowani o projekcie przez kampanię w social media.
W projekcie należy uwzględnić potrzeby zarówno osób bezdomnych, jak i ich najbliższe otoczenie oraz darczyńców.
Głównym źródłem przychodów projektu ma być crowdfunding. Chcemy jednocześnie pozyskiwać fundusze od darczyńców instytucjonarnych, aby zapewnić sukces każdego przypadku, którym będziemy się zajmować.

Nasze potrzeby

Żeby wystartować z projektem, musimy zapewnić minimum zasobów na start. Potrzebujemy:

Specjalistów

Specjalistów

Zaprojektowanie właściwej drogi wyjścia z problemu bezdomności będzie wymagało opinii wielu ekspertów: psychologów, lekarzy, specjalistów rynku pracy, szkoleniowców itp.

Wolontariuszy

Wolontariuszy

Bezpośredni kontakt z beneficjentami wymaga zaangażowania wielu osób.

Funduszy

Funduszy

Serwery, strona WWW i finansowanie pierwszych działań będą wymagały sporych nakładów.