bezone

Nie jesteśmy pierwszym zespołem zajmującym się nietolerancją. Nie jesteśmy też pierwszą grupą, która chce na tej podstawie generować kampanie społeczne. Jest jednak coś, co nas wyróżnia. Szukamy nowych rozwiązań i stale analizujemy skuteczność proponowanych i realizowanych działań.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych snacznie zwiększyła się ilość udostępnianych treści mające na celu niszczenie wypracowywanych wiele lat podstaw tolerancji. Niestety bardzo dużo z nich wiąże się z przekazywaniem nieprawdziwych informacji. Liderzy opinii wykorzystują powszechność nowych mediów, aby realizować własne cele, przekazując informacje oparte na dowodach.

Jednocześnie te same media dają nam takie samo pole do popisu. W ramach projektu Be Zone chcemy uświadamiać społeczeństwo, analizować stereotypy, zachęcać do dialogu, wszystko w oparciu o fakty, badania, wypowiedzi ekspertów i popularyzację dobrych przykładów, o których w mediach bardzo cicho.

Poniżej przedstawiamy model funkcjonowania tego pomysłu, zachęcamy do zapoznania się z nim.

Podstawą pierwszej części projektu BeZone jest współpraca z agendami kultury, miejscami publicznymi, klubami, barami, dużymi firmami, w których będziemy mieli możliwość przeprowadzić badania opinii. Koszty realizacji tego etapu są niewielkie, jednak będziemy potrzebowali również odrobiny wsparcia.
Podstawowymi działaniami w projekcie jest produkcja materiałów służących do badania opinii publicznej, nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi partnerami i intensywna praca w mediach społecznościowych, aby zbudować „szum” wokół projektu.
Kluczowymi zasobami w projekcie jest wsparcie wolontariuszy (w związku z licznymi spacerami ulicami Wrocławia, jakie będziemy musieli odbyć w pierwszej fazie).
Pierwszy etap to projekt i wydruk materiałów, oraz ich dystrybucja. Szacowany budżet tego etapu to 1500 złotych
BeZone-canvas
W związku z wysokim w ostatnim czasie przywiązaniem emocjonalnym wielu osób do tego tematu, podchodzimy do niego w sposób nieinwazyjny, zapewniający jednocześnie swobodę w wypowiadaniu opinii.
Do beneficjentów pierwszego etapu dotrzemy przez miejsca, które odwiedzają i przez internet.
Odbiorcami naszego projektu są mieszkańcy Wrocławia i osoby dotknięte problemem nietolerancji
Liczymy na wpłaty darczyńców wspierających ten projekt

Nasze potrzeby

W trakcie realizacji projektu regularnie będziemy szukać partnerów, w tym: 

Wolontariuszy

Wolontariuszy

Działania logistyczne w projekcie przewyższają możliwości naszego 5-osobowego zespołu, każda pomoc się przyda!

Lokali i miejsc publicznych

Lokali i miejsc publicznych

Szukamy właścicieli i menadżerów klubów, pubów, miejsc kultury, firm i innych miejsc, w których Wrocławianie spędzają czas, abyśmy z Waszą pomocą mogli do nich dotrzeć!

Darczyńców

Darczyńców

Koszty realizacji pierwszego etapu nie są wysokie, jednak przekraczają w tym momencie nasze możliwości. Każda wpłata na nasze konto będzie bardzo cenna!