Jak wygląda rynek pracy w zawodzie?

Spora konkurencja, aczkolwiek nie jest trudno zdobyć pracę.

Jak wygląda przeciętny dzień w pracy?

Przyjść do pracy, dowiedzieć się jaki jest projekt do zrobienia oraz czy jest on grupowy/indywidualny. Realizacja projektu z testowaniem poszczególnych fragmentów. W zależności od złożoności zakończenie projektu i pójście do domu, jeśli jednak jest bardziej złożony realizacja przez kilka dni.

Największe zalety pracy w zawodzie

Elastyczne godziny pracy, Brak stresu w pracy, Przyjazna atmosfera, Możliwości rozwoju, Wysokie zarobki, Dodatkowa opieka zdrowotna

Największe wady pracy w zawodzie

Rutyna

Jakiej wysokości zarobki można osiągnąć w zawodzie?

Tak naprawdę ograniczenie w zarobkach zależy tylko od nas. Początkowa pensja to około 8000 złotych, średnia około 15000 złotych.

Podziel się jakimś ciekawym doświadczeniem z pracy

Najciekawszą historią z pracy była realizacja kilku dużych projektów na raz. Stawiało to spore wyzwanie przed zespołem, ale satysfakcja z ukończenia tych dzieł oraz zadowolenie klientów i podziękowania od firmy były czymś wspaniałym.

Cechy charakteru idealnego kandydata:

Cierpliwość, Dokładność i precyzja, Konsekwencja, Kreatywność, Myślenie przyczynowo-skutkowe, Poczucie humoru, Punktualność

Jakie są preferowane ukończone kierunki studiów/ kursy do pracy w tym zawodzie?

Wszelkie kursy z programowania, początkowo na studiach, a później we własnym zakresie.

Jakie dodatkowe umiejętności mogą okazać się cenne i pomocne do pracy w zawodzie?

Umiejętność pracy w zespole, Umiejętności analityczne, Umiejętności komunikacyjne, Umiejętność dostosowywania się do danych warunków

Twoja droga do dzisiaj – przepis na sukces i porady dla osób, które wybierają się na studia lub już studiują i wkraczają na rynek pracy.

Przepis na sukces jest jeden – znaleźć coś co nas kręci w życiu i sprawia radość, a następnie poszukiwanie studiów czy pracy w zawodzie z tym związanym.

Czy masz jakąś radę dla osób chcących pracować w tym zawodzie?

Nie ma się co załamywać niepowodzeniami. Porażki uczą bardziej niż zwycięstwa.